WARSZAWA JEST CUDOWNA - PRZEKONALIŚMY SIĘ O TYM

W dniach 13 - 15 maja b. r. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Organizatorem była pani Anna Szwalec, a opiekunem pani Elżbieta Kapołka.

Zobaczyliśmy m. in. Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik J. Piłsudskiego i M. Kopernika, lotnisko im. F. Chopina. Sporą atrakcją  był wjazd na XXX.  piętro Pałacu Kultury, gdzie rozciągał się wspaniały widok na miasto,  podziwialiśmy  cudowną kopułę geodezyjną (znów matematyka w życiu codziennym !!!).

     W  Centrum  Nauki  "Kopernik"     przeistoczyliśmy  się w małych odkrywców . Udało nam się  odkryć trochę matematyki, fizyki, chemii,  a także ?  psychologii. Zobaczyliśmy  tam niezwykły teatr, w którym aktorami były roboty!  Zwiedziliśmy  Stadion Narodowy, Starówkę, przepiękny Zamek Królewski z ogrodami i niewątpliwą atrakcją sezonu: wystawą róż. Wyglądały cudownie i tak też pachniały. Przechadzaliśmy się alejkami w Łazienkach Królewskich.

Wszystkim dopisywał dobry humor, ponieważ stanowiliśmy grupę dobrze zorganizowaną i zżytą ze sobą. Nasze panie troszczyły się o nasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.
Ta wycieczka na pewno zostanie na długo w pamięci! Mamy już plany na kolejną eskapadę.