Polonez Nocą 2019

W Zespole Szkół Publicznych im. "Tkaczy Chełmskich w Chełmsku Śląskim dwudziesty trzeci raz zatańczono poloneza (piątek, 14 czerwca). Od kilku lat przybiera on formą Poloneza Nocą . Pomysłodawcą i kreatorem wszystkich wydarzeń jest n-l Damian Skorupiński. Przez kilka miesięcy 64 uczniów przygotowywało się do zatańczenia poloneza. Wielka pomocą, kreatywnością wykazali się również nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie i mieszkańcy Chełmska Śląskiego. W wydarzeniu wzięli udział również zaproszeni goście, którzy kreowali wydarzenia podczas happeningu artystycznego poprzedzającego taniec. Pojawiły się dwie skrzypaczki - Anna Kosturek i Kinga Koniuszewska, gości witały słuchaczki UTW w Lubawce.  Podczas widowiska można było usłyszeć i zobaczyć dwa polonezy: Polonez z filmu Pan Tadeusz Wojciecha Kilara oraz Polonez a-moll "Pożegnanie Ojczyzny" Michała Kleofasa Ogińskiego.

W tegorocznym  przedsięwzięciu wzięli udział absolwenci klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej szkoły podstawowej oraz uczniowie klas 7 i 6.  Niespodzianką dla publiczności było pojawienie się uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej, którzy również zatańczyli poloneza. Hol szkoły na ten wieczór przemienił się w rajski ogród- pełen kwiatów, drzew, nietuzinkowych dekoracji. Centrum "ogrodu" skupiało się przy huśtawce otoczonej "jeziorkami". W tym roku  publiczność przybyła tak licznie, że absolwenci szkoły po raz pierwszy w historii tego wydarzenia musieli  zatańczyć  poloneza dwukrotnie.

Damian Skorupiński zapowiada przygotowanie wystawy fotograficznej z Poloneza Nocą , która zostanie pokazana na chełmskim rynku podczas wakacji.

Autorem zdjęć jest pani Anna Andrejczuk