MUZYKA, SPORT I ZABAWA.

W dniu 9 listopada odbyła się wycieczka do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.         W wycieczce wzięli uczniowie klasy 2a oraz 23 uczniów -- melomani z klas starszych, rodzice oraz nauczyciele.  

Dla niektórych uczniów wizyta w filharmonii była pierwszym tego typu wydarzeniem w życiu. Uczniowie wysłuchali konceru symfonicznego oraz poznali instrumenty muzyczne partii solowych : obój, fagot, waltornie i puzon. Orkiestra  NFM we Wrocławiu w pełnym składzie instrumentalnym   zaprezentowanała mało znany utwór Igora Strawińskiego - Suitę z baletu Puliccinella. Przepiękna muzyka ilustracyjna wzbogacona została oryginalnymi ilustracjami nawiązującymi do XVI - wiecznych Włoch. Na uczniach obok wrażeń muzycznych, duże wrażenie zrobił imponujący gmach Narodowego Forum Muzyki w stolicy Dolnego Śląska.

Drugą część wycieczki uczniowie chełmskiej podstawówki spędzili na aktywności fizycznej w Parku Trampolin. Tu mogli zmierzyć się z własną sprawnością fizyczną na urządzeniach i przyrządach sportowych. Radości, zabawy i wylanego potu nie było końca.

Połączenie muzyki, sportu i zabawy to najlepsza i najatrakcyjniejsza forma edukacji młodego człowieka podsumowali organizatorzy wycieczki.