Nasz wspólna wyprawa Kraków - Zakopane

Przedłużony do 3 dni Dzień Dziecka mieli uczniowie klas 7B i 8A za sprawą wycieczki do Zakopanego, z wizytą na zwiedzanie w Krakowie. Mimo początkowo niezbyt sprzyjającej aury, udało Nam się częściowo zwiedzić Wawel, pobliskie Planty (park), przepiękny rynek z Sukiennicami oraz Bramę Floriańską. Na koniec dla uczniów czekała godzinna kąpiel w hotelowym basenie oraz dyskoteka, którą poprowadził dla Nas p. Piotr - kierowca do godziny 23:00, za co mu serdecznie dziękujemy

Drugiego dnia, zaraz po śniadanku udaliśmy się na Morskie Oko, gdzie przepiękne widoki, wspaniała atmosfera oraz niezwykle ciekawe historie pana przewodnika Marka rekompensowały trud podróży.

Jednak na tym ten dzień się nie skończył. W drodze powrotnej do Zakopanego udaliśmy się do kościółka Jaszczurówka oraz pod Wielką Krokiew. Następnym celem podróży była Gubałówka, na która udaliśmy się wagonikami kolei linowej. Także i tym razem widoki sprawiły, że uczniowie na chwile zapomnieli o zmęczeniu i cieszyli oczy panoramą Zakopanego u podnóża Tatr.

Trzeci dzień zdecydowanie był przeznaczony na odpoczynek. Uczniowie, którzy nie jechali na Termy Chochołowskie, mieli czas na spacer po Krupówkach. W drogę powrotna udaliśmy się ok. 16:00 i bez większych przestojów na godzinę 24:00 dotarliśmy do Chełmska.

Szczęśliwe choć zmęczone dzieci odbierali rodzice, którym dziękujemy za punktualność, a p. Lucjanowi za świetną organizację i wsparcie w czasie wycieczki.

Joanna Matusik
Alicja Sarzyńska