WARSZTATY KULINARNE - KUCHNIA ŚRÓDZIEMNOMORSKA.

W dniu dzisiejszym ? 22 lutego 2023 r. uczniowie chełmskiej szkoły wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których tematem była kuchnia śródziemnomorska. Na początku spotkania uczestnicy wysłuchali informacji dotyczących reguł i kanonów żywieniowych stosowanych w krajach śródziemnomorskich. Poznali piramidę żywieniową oraz najpopularniejsze potrawy. Po części teoretycznej nastąpiła najprzyjemniejsza część dla dzieci ? samodzielne przygotowanie własnej pizzy.

I tu potwierdziła się zasada, że najpopularniejszą pizzą świata jest ta najprostsza ? Margarita ( czyli ciasto, sos pomidorowy i ser). Dzięki pomocy pań kucharek ze szkolnej stołówki pizze trafiły do pieca. W tym czasie uczniowie posprzątali swoje stanowiska i przygotowali wspólny duży stół do wspólnego posiłku.

Wszystko, co przygotowali uczestnicy zajęć wyglądało i smakowało wyśmienicie. Większość dzieci pamiętało też o swoich rodzinach, zabierając kawałki swojej pizzy do domu.

Dziękujemy szkole oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie warsztatów.

Jutro ostatnie zajęcia podczas ferii zimowych w chełmskiej szkole ? warsztaty robótek ręcznych, na które serdecznie zapraszamy.