WARSZTATY ROBÓTEK RĘCZNYCH

Podczas ostatnich zajeć feryjnych, organizowanych w naszej szkole uczniowie wzięli udział w warsztatach robótek ręcznych - czyli nauce robienia na szydełku i drutach. Dawniej te umiejętności były na porządku dziennym,  dzisiaj niestety mało doceniane i wręcz przez dzieci nie znane. Dzięki realizacji przez szkołę w Chełmsku Śl. programu Laboratoria Przyszłości,  można było wyposażyć pracownie w niezbędne materiały i urządzenia do zajęć manualnych, technicznych czy własnie realizowanych dzisiaj robótek ręcznych. Dzisiejsze zajęcia poprowadziły znawczynie tematu - Panie Bożena Kalbińska, Beata Nowotna, Danuta Jarczewska i Magdalena Stawarz. Na początku zajęć dzieci zobaczyły jakie ,, cuda" można wyczarować z kolorowej włóczki, że można na drutach czy szydełko zrobić wszystko co podpowie nam wyobraźnia. 

Następnie dzieci zapoznały się z podstawowymi, najprostszymi technikami robienia na drutach i szydełku. Kolejnym etapem zajęć były zajęcia warsztatowe pod okiem zaproszonych pań. Każdy z uczniów rozpoczął swoją pierwszą w życiu robótkę z kolorowej włóczki. Czas spędzony podczas dzisiejszych warsztatów upłynął w radosnej i przyjaznej atmosferze, a nabyte przez dzieci umięjętności przydadzą się w życiu codziennym. 

Serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszych zajęciach,  a paniom prowadzącym warsztaty za poświęcony czas, cierpliwość i uśmiech.