LAPTOP DLA UCZNIA

W czwartek w naszej szkole odbyło się przekazanie laptopów dla uczniów klasy 4. Przedstawiciele Gminy Lubawka, na czele z wiceburmistrzem Sławomirem Antoniewskim oraz dyrektorem szkoły Waldemarem Szwalcem czuwali nad sprawnym przekazaniem sprzętu oraz podpisaniem wymaganej dokumentacji.

Program ,,Laptop dla ucznia" ma wymiar edukacyjny oraz społeczny i jednym z jego celów jest wyrównywanie szans w dostępie do nowoczesnego cyfrowego sprzętu.

"Dzieci są naszą przyszłością, a ich edukacja jest warunkiem rozwoju Polski, ale też sukcesu rodzinnego. Dzisiaj włączamy wszystkich czwartoklasistów w świat cyfrowy, dzięki któremu dla wielu otworzą się niedostępne dotąd horyzonty edukacji, poznawania świata i wymiany myśli. Oprócz niezwykłych perspektyw, jakie oferuje posiadania laptopa i dostęp do internetu wiemy, że w sieci czyha na dzieci wiele zagrożeń, ale mamy duże zaufanie do rodziców i ich wyborów wychowawczych"  podkreślają koordynatorzy programu.

 Zgodnie z obowiązującą podstawą programową z laptopów, które otrzymają uczniowie będzie można korzystać na wszystkich lekcjach, nie tylko informatyki. Laptopy będą własnością rodziców uczniów, a ich przekazanie będzie następować na podstawie umowy zawartej przez gminę lub szkołę z rodzicem ucznia.
 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu na stronie laptopdlaucznia.gov.pl. Pod tym adresem znajdziecie Państwo odnośniki umożliwiające pobranie darmowego, bezpiecznego oprogramowania do nauki i rozwijania zainteresowań młodych ludzi.
 
Działa już infolinia, z której mogą korzystać rodzice i nauczyciele, jeśli mają jakiekolwiek pytania związane z programem Laptop dla ucznia. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 18:00. Numer telefonu: 22 182 22 88.