Niezapomniana wycieczka klasy 8 do Zakopanego i Energylandii

W dniach 22-24 maja 2024 roku uczniowie klasy 8a szkoły podstawowej wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Zakopanego oraz parku rozrywki Energylandia w Zatorze. W wyjeździe wzięło udział 10 uczniów, którym towarzyszyli wychowawca klasy - Piotr Górny, oraz opiekun Damian Skorupiński.

Dzień 1: Zwiedzanie Zakopanego i Krupówek

Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem 22 maja. Po kilkugodzinnej podróży grupa dotarła do Zakopanego, serca polskich Tatr. Mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie z entuzjazmem rozpoczęli swoją przygodę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zakopanego, w tym spacer po słynnych Krupówkach. Uczniowie mieli okazję podziwiać lokalne stragany, skosztować regionalnych przysmaków i kupić pamiątki. Pomimo deszczu, wszyscy byli pełni energii i gotowi na odkrywanie uroków miasta.

Dzień 2: Spacery po Tatrach

Drugi dzień upłynął pod znakiem górskich wędrówek. Grupa udała się na spacery po Tatrach, gdzie mogła podziwiać malownicze krajobrazy i cieszyć się świeżym górskim powietrzem. Mimo kapryśnej pogody, uczniowie nie dali się zniechęcić i z entuzjazmem eksplorowali szlaki. Wycieczka po górach była nie tylko przyjemnością, ale także lekcją przyrody i wytrwałości.

Dzień 3: Emocje w Energylandii

Ostatni dzień wycieczki przyniósł najwięcej emocji. Grupa udała się do Energylandii w Zatorze, największego parku rozrywki w Polsce. Deszcz nie zniechęcił uczniów do korzystania z licznych atrakcji, takich jak rollercoastery, karuzele czy wodne zjeżdżalnie. Każdy znalazł coś dla siebie, a śmiech i okrzyki radości były wszechobecne.

Pomimo kapryśnej pogody, wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do domu z mnóstwem wspomnień i nowymi doświadczeniami. Zarówno wychowawca klasy Piotr Górny, jak i opiekun Damian Skorupiński byli zadowoleni z zachowania uczniów oraz ich zaangażowania w program wycieczki. Tego rodzaju wyjazdy nie tylko edukują, ale także integrują klasę i pozwalają na lepsze poznanie się nawzajem.