Rajd Nocny - klasa 6a

Dnia 21.09.2018r.  uczniowie klasy 6A tradycyjnie pożegnali lato idąc klasowy rajd nocny, przeprowadzony i zgłoszony do cyklu wycieczek "Poznajemy Powiat Kamiennogórski". Młodzi miłośnicy turystyki pieszej spotkali się popołudniową porą wraz z rodzicami oraz z wychowawcą klasy na rynku w swojej miejscowości, gdzie rozpoczęli swoją wędrówkę.

Rajd Nocny to tradycyjna impreza klasowa odbywająca się we wrześniu na pożegnanie lata. Trasa rajdu prowadziła przez Podlesie, Pod Kruczą Skałą  tam   jeden z rodziców - Jerzy Skulski członek Koła Łowieckiego "Szarak" opowiadał młodzieży o nocnym życiu zwierząt żyjących na naszych terenach, pokazał poletka uprawne dla dzikiej zwierzyny, oraz o wilkach, które wróciły na nasze tereny. Następnie niebieskim szlakiem udali się do Rozdroża Trzech  Buków (wysokość 707 m), Krzyżówkę BHP gdzie odczytali na tablicy datę powstania Koła Łowieckiego na tych terenach. W trakcie marszu czekało na nich przygotowane przez rodziców ognisko i gorąca herbata. Następnie już ciemną nocą wrócili do domów.

Opiekunami młodzieży uczestniczącej rajdu byli: Magdalena Bieniek, Grzegorz Mincer, Jerzy Skulski, Małgorzata Wąsowicz, Łukasz Lelonek, Monika Zając Agnieszka Zych, a ognisko z ziemniakami przygotował Waldemar Mędrala, a  gorącą herbatę i słodycze przygotowała Cecylia Skulska. Dzięki dobrej współpracy wszystkich opiekunów z pomysłodawczynią rajdu wychowawczynią klasy Zofią Duszyńską w trakcie jego trwania panowała miła, turystyczna atmosfera. Opiekunom młodych "nocnych marków" należą się podziękowania oraz gratulacje za wytrwałe propagowanie trudnej, ale atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego na łonie natury wychowawca klasy 6A Z. Duszyńska.