• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

12
kwietnia
2024

Konkurs Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej

miniatura_konkurs-orze-edukacji-wczesnoszkolnej
W dniu 11.04.2024 uczniowie z naszej szkoły z klas 1-3 wzięli udział w konkursie Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej. Dziesięcioro dzieci postanowiło sprawdzić swoją wiedzę. Wyniki będą ogłoszone w maju.
logo_mgok

12
kwietnia
2024

The Voice of School

miniatura_the-voice-of-school
W dniu 10.04 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja muzycznego show The voice of school. Podczas tegorocznych zmagań rozszerzyliśmy formułę naszego konkursu o występy dzieci klas 1-3 w repertuarze piosenki anglojęzycznej. Klasy zaprezentowały się w przygotowanych wcześniej piosenkach, a wszystkim towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.
logo_mgok

12
kwietnia
2024

Światowy Dzień Tenisa Stołowego

miniatura_wiatowy-dzie-tenisa-stoowego
Z tej okazji w naszej szkole został rozegrany turniej, w którym wzięli udział uczniowie z klas 4-6: Artur Borys, Rafał Król, Oktawian Zdziebłko. Amelia Stokwa, Jan Antoniszyn, Dawid Kurowski, Maksymilian Kołodziej, Hubert Wilk, Kacper Mika, Michał Rosiek, Tytus Podgórski oraz Dominika Kurowska.
logo_mgok

12
kwietnia
2024

Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego klas 4-8

miniatura_oglnopolski-konkurs-z-jzyka-angielskiego-klas-4-8
W dniach 8-12.04.2024r. 24 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "The Big Challenge". Stopień trudności konkursu jest bardzo wysoki ze względu na zakres materiału obejmujący różnorodne zagadnienia gramatyczne, leksykalne oraz kulturoznawcze. Wszystkim uczestnikom życzymy wysokich wyników, które zostaną ogłoszone w czerwcu.
logo_mgok

09
kwietnia
2024

Wycieczka do Piechowic

miniatura_wycieczka-do-piechowic
Dnia 5 kwietnia klasa Va wraz z opiekunami Agnieszką i Markiem Zielińskim miała okazję zwiedzać Hutę Szkła Kryształowego "Julia" w Piechowicach. Uczniowie poznali technologię wytopu, zobaczyli jak się wydmuchuje szkło oraz zdobi, dodatkowo wzięli udział w warsztatach grawerowaniu szkła. Oglądaliśmy również - interaktywną wystawę poświęconą szkłu kryształowemu - Krystalium.
logo_mgok

09
kwietnia
2024

Szkolny konkurs wielkanocny - rozstrzygnięty!

miniatura_szkolny-konkurs-wielkanocny-rozstrzygnity
Uczennice i uczniowie klas 4-7 wzięli udział w SZKOLNYM KONKURSIE WIELKANOCNYM. Powstało wiele wspaniałych pisanek zdobionych przeróżnymi materiałami, wśród których znalazły się elementy elektroniczne, trawy, papierowe kwiaty oraz wiele innych. Uczniowie po raz kolejny udowodnili że ich wyobraźnia nie zna granic.
logo_mgok

03
kwietnia
2024

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego dla klas 1-3

miniatura_oglnopolski-konkurs-jzyka-angielskiego-dla-klas-1-3
Jak co roku zaprosiliśmy naszych najmłodszych uczniów klas 1-3 do udziału w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego. W naszej szkole 10 osób postanowiło sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania konkursowe. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w czerwcu, trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Przeglądaj aktualności