• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

04
listopada
2021

Aktywna przerwa

miniatura_aktywna-przerwa
Klasy 1-3 w ramach Aktywnej przerwy mają okazję brać udział w zajęciach i zabawach ruchowych.
logo_mgok

02
listopada
2021

Sowia lekcja

miniatura_sowia-lekcja
Dnia 26.10.2021 r. do naszej szkoły przybył niezwykły gość, Pan Kuba wraz ze swoimi trzema sowami, mieszkankami "Skrzydlatej Ferajny". Podczad godzinnej lekcji przyrody, uczniowie klas 1 a i b zdobyli mnóstwo cennych informacji o życiu tych pięknych ptaków. Atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania sów, co sprawiło im ogromną radość.
logo_mgok

28
października
2021

Powtórka przed egzaminem

miniatura_powtrka-przed-egzaminem
Dnia 27.10.2021r. został przeprowadzony przez panią Magdalenę Sumiak-Łukowicz wykład dotyczący neologizmów w twórczości S. Lema. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach Festiwalu Nauki.
logo_mgok

25
października
2021

Dzień Patrona Szkoły

miniatura_dzie-patrona-szkoy
W dniu 22 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły ? "Tkacze Chełmscy". Uczniowie obejrzeli film pt. "Tkacze" upamiętniający bunt tkaczy w Chełmsku Śl. w roku 1844. Pomysłodawcą powstania filmu było Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Chełmska Śl. "Tkacze Śląscy". Scenariusz i reżyseria Robert Delegiewicz na motywach dramatu "Tkacze" Gerharta Hauptmana.
logo_mgok

15
października
2021

Dzień Edukacji Narodowej

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Wierni tradycji obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny: wiersze, piosenki, podziękowania dla pracowników naszej szkoły. Był również taniec, który porwał wszystkich. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klasy: 3a, 5a i 8a.
logo_mgok

14
października
2021

Wyjazd do teatru - klasa 5a

miniatura_wyjazd-do-teatru-klasa-5a
Klasa  5a uczestniczyła w spektaklu teatralnym pt. "Alicja" w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.  Oryginalna historia z powieści stała się kanwą spektaklu - oglądanym przez widownię i bohaterów snem Alicji.
logo_mgok

13
października
2021

Powiatowe Zawody w tenisie stołowym

miniatura_powiatowe-zawody-w-tenisie-stoowym
13.10.2021 roku w Pisarzowicach odbyły się zawody powiatowe indywidualne w tenisa stołowego dzieci z klas 4-8. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Najlepiej w turnieju zagrał Hubert Łojko II miejsce wśród chłopców klas 7-8 oraz Anastazja Ogorzałek III miejsce wśród dziewcząt klas 4-6. Awansowali do zawodów strefowych. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły.
logo_mgok

11
października
2021

Sprzątanie Świata

miniatura_sprztanie-wiata
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata ? Polska 2021". Tegoroczne hasło kampanii brzmi: ?Myślę, więc nie śmiecę?.
logo_mgok

11
października
2021

Pasowanie na ucznia

miniatura_pasowanie-na-ucznia
7 października 2021r. uczniowie klasy 1 a i b zostali przyjęci do szkolnej społeczności. Podczas krótkiego występu artstycznego pierwszaki zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem.
logo_mgok

05
października
2021

Dzień Chłopaka - Samorząd Uczniowski SP 1-3

miniatura_dzie-chopaka-samorzd-uczniowski-sp-1-3
W dniu 30.09.2021r. Samorząd Uczniowski klas 1-3 zorganizował uroczyste obchody z okazji Dnia Chłopaka dla wszystkich naszych milusińskich. Z tej okazji przygotowano szereg quizów i zabaw mających na celu zdobycie tytułu: "Chłopak Na Medal".
logo_mgok

04
października
2021

Rajd klasa 4a

miniatura_rajd-klasa-4a
W dniu 24.09.2021 roku klasa 4a Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Chełmsku Śląskim pod opieką wychowawcy i Pani Roksany Król wybrała się na swoją pierwszą pieszą wycieczkę w nowym roku szkolnym. Podstawowym założeniem była integracja zespołu, poznanie ciekawych miejsc oraz aktywny odpoczynek na łonie natury.

Przeglądaj aktualności