• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

27
marca
2024

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny

miniatura_pierwszy-dzie-kalendarzowej-wiosny
21.03.2022 r. świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Nowa pora roku to doskonały czas na rozpoczęcie sezonu na piesze wycieczki, długie spacery i aktywny wypoczynek. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami wyszli  na wycieczki w plener.
logo_mgok

25
marca
2024

Powitanie wiosny

miniatura_powitanie-wiosny
21.03.2024 roku uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieli, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej.
logo_mgok

25
marca
2024

Dzień Świętego Patryka

miniatura_dzie-witego-patryka
Jak co roku 17 marca obchodzimy Dzień Świętego Patryka, czyli irlandzkie święto narodowe. Tego dnia dominuje kolor zielony, który nie tylko nawiązuje do krajobrazu wyspy, ale także symbolizuje koniczynę, którą przypisuje się wg tradycji św. Patrykowi.
logo_mgok

22
marca
2024

"Pokaż na co Cię stać"

miniatura_poka-na-co-ci-sta
Dnia 15 marca 2024r. uczennice klasy 7a: Marlena Mędrala, Nikola Sienkowska, Hanna Machowska, Nadia Liszka oraz Victoria Tokaraka wzięły udział w I wiosennym przeglądzie talentów "Pokaż na co Cię stać!", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Dziewczyny zaprezentowały się w zumbowych układach tanecznych a także miały okazję obejrzeć występy tamtejszych uczniów.
logo_mgok

21
marca
2024

"Miłość niejedno ma imię" - wyróżnienie w konkursie

miniatura_mio-niejedno-ma-imi-wyrnienie-w-konkursie
Za nami finał międzyszkolnego konkursu "Miłość niejedno ma imię", który odbył się w szkole w Lubawce. Uczestnicy zaprezentowali napisane przez siebie listy o tematyce miłosnej. Uczniowie i uczennice przeczytali piękne i wzruszające listy adresowane do przyjaciół, rodziców lub bliskich. Nasza siódmoklasistka Wiktoria Pach została wyróżniona w tym konkursie.
logo_mgok

20
marca
2024

Święto klasy 1b

miniatura_wito-klasy-1b
W dniu 29 lutego 2024 roku, klasa 1b obchodziła swoje święto. Z tej okazji dzieci  spotkały się na wspólnych zajęciach w świetlicy szkolnej. W pierwszej części zajęć dzieci namalowały własne autoportrety, a następnie wspólnie przyrządziły śniadanie.
logo_mgok

20
marca
2024

Smaczne Piątki

miniatura_smaczne-pitki
W dniu 15.03 klasa 6a i SU klas 1-3 zaproponowali naszym uczniom pyszne tosty (3 rodzaje) oraz grzanki z najróżniejszymi dodatkami. Wszystko rozeszło się w mgnieniu oka, a kolejny smaczny piątek już w kwietniu.
logo_mgok

15
marca
2024

Warsztaty wyrobu palm

miniatura_warsztaty-wyrobu-palm
13 marca 2024r. w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śl.  odbyły się warsztaty wyrabiania palm wielkanocnych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Celem warsztatów było popularyzowanie oraz kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową. Wykonane przez dzieci palmy zadziwiały doborem materiałów, estetyką, pomysłowością oraz inwencją twórczą.

Przeglądaj aktualności