`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

20
czerwca
2016

Pasowanie na czytelinika.

miniatura_pasowanie-na-czytelinika
3.czerwca 2016r. w  Bibliotece Szkolnej odbyła się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH . Jest to dla pierwszaków bardzo ważne wydarzenie, ponieważ w tym dniu stają się czytelnikami biblioteki, którzy już znają wszystkie litery i samodzielnie czytają bajki.
logo_mgok

24
maja
2016

Wycieczka.

miniatura_wycieczka
W dniach 09 - 12 maja 2016 r. uczniowie  klasy VI b  pod opieką p.Duszyńskiej Zofii                        i p. Bożeny Zachary uczestniczyli w  edukacyjnej wycieczce  do Zakopanego i pięknych okolic  Morskiego Oka. Młodzież zwiedziła także Kraków   i Wieliczkę poznając zabytki oraz historyczne miejsca  tych pięknych miast.
logo_mgok

04
maja
2016

Wymiana Szkół Partnerskich "Przyjaźń bez granic".

miniatura_wymiana-szk-partnerskich-przyja-bez-granic
W dniach 25-28 kwietnia 2016r. realizowany był projekt ?Przyjaźń bez granic?, w ramach współpracy ?Sieci Szkół Partnerskich? z Chełmska Śląskiego, Görlitz, Zawidowa i Bernstadt.. W trakcie pobytu w Chełmsku Śląskim uczniowie nocowali w Hotelu ?Zadrna?, zwiedzili kompleks Arado, muzeum,  uczestniczyli w wycieczkach do Książa, Palmiarni, starej Kopalni.
logo_mgok

26
kwietnia
2016

Zajęcia Biblioteczne

miniatura_zajcia-biblioteczne
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE    W  BIBLIOTECE SZKOLNEJ odbywają się zajęcia biblioteczne dla najmłodszych  polegające na pokochaniu bohaterów książkowych i ich przyjaciół poprzez gry, zabawy oraz prace plastyczne i czytanie bajek a także czasopism dziecięcych.
logo_mgok

13
kwietnia
2016

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

miniatura_midzynarodowy-dzie-ksiki-dla-dzieci
Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W naszej szkole opiekunka biblioteki  p.Bożena Zachara oraz wychowawczyni klasy IIb p.

Przeglądaj aktualności