• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

28
marca
2019

Mały chemik

miniatura_may-chemik
Klasa 2a gościła na zajęciach panią Anettę Matusik, która jest chemikiem. Pani pokazała dzieciom różne kuchenne eksperymenty. Przy udziale uczniów zrobiono np. tęczę w szklance, która się bardzo wszystkim  podobała. Na zajęcia zaprosiliśmy również klasę 3. Dzieci chętnie powtórzą doświadczenia w domu, ponieważ są ciekawe i bezpieczne.
logo_mgok

25
marca
2019

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - klasy I-III

miniatura_pierwszy-dzie-wiosny-klasy-i-iii
Klasy I-III 21 marca uroczyście powitały wiosnę i pożegnały zimę. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały: plakaty Pani Wiosny, kolorowe kwiaty, Marzannę oraz gaiki - gałązki przyozdobione kolorową bibułą i kwiatami.
logo_mgok

22
marca
2019

Współpraca z Leśnictwem Grzędy

miniatura_wsppraca-z-lenictwem-grzdy
Pierwszy dzień wiosny był znakomitą okazją do przybliżenia klasie V a, w jaki sposób przyroda budzi się po zimie. Podleśniczy Dorota Stodolak zaprosiła uczniów do udziału w grze terenowej.
logo_mgok

18
marca
2019

Dzień Świętego Patryka!

miniatura_dzie-witego-patryka
W piątek 15 marca został zorganizowany w naszej szkole Dzień Świętego Patryka (oryginalnie ten dzień przypada 17 marca). Dzieci w tym dniu były ubrane na zielono (ewentualnie elementy białe lub pomarańczowe- flaga Irlandii, z której wywodzi się to święto).
logo_mgok

14
marca
2019

Konkurs recytatorski - etap powiatowy

miniatura_konkurs-recytatorski-etap-powiatowy
W eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Kamiennej Górze w kategorii ,"młodsi" - III miejsce zajął Kacper Zięba, w kategorii "starsi" - III miejsce zajęła Maria Mrowca, która będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich w Bolesławcu.
logo_mgok

14
marca
2019

Godna Podziwu Liczba PI

miniatura_godna-podziwu-liczba-pi
W bieżącym roku po raz kolejny  hucznie uczciliśmy święto liczby Pi, obchodzone 14 marca. Już  Pitagoras napisał: "Liczby rządzą światem". W ZSP im. Tkaczy Chełmskich za sprawą Pani Anny Szwalec i uczniów - miłośników matematyki rządziła dzisiaj liczba PI.
logo_mgok

08
marca
2019

Dzień Kobiet

miniatura_dzie-kobiet
W tak szczególnym dniu jakim jest Międzynarodowy Dzień Kobiet pragniemy złożyć Wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia: Niech każdy dzień wypełni się miłością i uśmiechem Niech radość zagości w sercach Niech każda chwila będzie tą wymarzoną
logo_mgok

04
marca
2019

Z wizytą na Olimpie

miniatura_z-wizyt-na-olimpie
Dnia 27.02. klasa 5a zaprosiła do krainy mitów klasę 4b. W ramach lekcji powtórzeniowej przygotowała prezentację wybranego bohatera mitologii greckiej.

Przeglądaj aktualności