• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Szkoła Podstawowa w Chełmsku Śląskim

logo_mgok

29
lutego
2024

Zajęcia kulinarne

miniatura_zajcia-kulinarne
Wtorek 27.02.2024r był pysznym owocowo- warzywnym dniem w klasie IIIb. O owocach i warzywach uczniowie klasy III wiedzą bardzo dużo. Każdy uczeń już wie, jak ważne jest ich jedzenie - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim - zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę warzywna i owocową.
logo_mgok

27
lutego
2024

Dzień Myśli Braterskiej

miniatura_dzie-myli-braterskiej
22 lutego na całym świecie harcerze i skauci obchodzą dzień przyjaźni. Uczennica klasy 3 "a", Martyna Gregorczyk należy do Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" działającej przy SP w Krzeszowie,w której to poprzez zabawę, śpiew, biwakowanie, festiwale - zuchy poznają świat.
logo_mgok

23
lutego
2024

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego W Naszej Szkole

miniatura_midzynarodowy-dzie-jzyka-ojczystego-w-naszej-szkole
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
logo_mgok

22
lutego
2024

Historia miłości Babci i Dziadka

miniatura_historia-mioci-babci-i-dziadka
Cóż to było za popołudnie...! Za sprawą uczniów klasy 3A oraz 4A mogliśmy przenieść się w czasy PRLu, do młodzieńczych lat Babć oraz Dziadków i poznać historię Ich miłości.
logo_mgok

16
lutego
2024

Szkolny konkurs recytatorski

miniatura_szkolny-konkurs-recytatorski
Dnia 14.02.2024r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Pegazik".   Konkurs został zorganizowany przez panie polonistki- Zuzannę Biroś oraz Alicję Sarzyńską. Uczestnicy eliminacji szkolnych recytowali wybrane wiersze oraz fragmenty prozy. Ocenie podlegał dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
logo_mgok

16
lutego
2024

14 lutego - Walentynki

miniatura_14-lutego-walentynki
14 lutego, w Walentynki, łącznik szkolny stał się najważniejszym miejscem w szkole. Przepięknie ozdobiony, rozbrzmiewający podekscytowanymi głosami, wesoło tętnił życiem. Samorząd Uczniowski przygotował moc atrakcji.  Skrzynki poczty walentynkowej szybko zapełniały się życzeniami i wyrazami sympatii.
logo_mgok

14
lutego
2024

Pancake Day

miniatura_pancake-day
Odpowiednikiem Tłustego Czwartku w Polsce jest Dzień Naleśnika w Anglii. Powiązanie to ma ścisły związek ze zbliżającym się Wielkim Postem.
logo_mgok

11
lutego
2024

Z wizytą w teatrze

miniatura_z-wizyt-w-teatrze
8 lutego 2024r. uczniowie klas 7a,7b, 8a pod opieką p. Zuzanny Biroś, p. Alicji Sarzyńskiej oraz p. S. Zająca udali się się do Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Wałbrzychu na spektakl pt. "Dziady cz. II" w wykonaniu profesjonalnych aktorów Teatru Artenes z Wrocławia.
logo_mgok

08
lutego
2024

Bal Karnawałowy

miniatura_bal-karnawaowy
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie, dla klas 1-3 balu karnawałowego. Również w tym roku szkolnym 6 lutego uczniowie wzięli udział w balu przebierańców.

Przeglądaj aktualności